BC Racing HM -sarja
HM-sarja yhdistelmä ER- ja RM-sarjoista. Erillinen 30-portainen säätö paluuvaimennukselle ja erillinen 30-portainen säätö sisäänvaimennukselle mahdollistavat täysin uudella tasolla olevan säädettävyyden sekä lisäsäiliöt tuovat suuremman öljytilavuuden jolloin iskunvaimentimen öljy pysyy viileämpänä. Edessä on lisäksi ylösalaisin olevat upsidedown -vaimentimet. Sellaisissa automalleissa joissa on myös takana McPherson pyöräntuenta, on myös takana ylösalaisin oleva vaimennin. Tällä saavutetaan merkittävästi lujempi rakenne koska ns männänvartena toimiva osa on huomattavasti paksumpi. Jokainen sarja on myös räätälöitävissä tarpeiden mukaan. HM on valinta kun haet suurta säädettävyyttä kaikista kovimpaankin käyttöön Driftingistä rata-ajoon sekä kaikkeen siltä väliltä.
- Laajasti kustomoitavissa tarpeiden mukaan
- Ylösalaisin olevat Monotube-vaimentimet
- Digressiivinen mäntä ja vaimennus
- Erillinen säätö korkeudelle ja jousen esijännitykselle
- 30-Portainen säätö paluuvaimennukselle iskunvaimentimen alta
- 30-Portainen säätö sisäänvaimennukselle lisäsäiliöstä
- Camber-säädettävät etuyläpäät vakiona useimmissa sarjoissa
- Camber-säädettävät takayläpäät saatavilla osaan sarjoista
- Kustomoidut jousijäykkyydet saatavilla
- Täysin huollettavissa
Katsastus
BC Racing alustasarjat ovat muutoskatsastettavissa ongelmitta kaikkiin automalleihin. Alustasarjan mukana tulee aina katsastuksessa vaadittava todistus.
Takuu
Alustasarjan ostamista turvaa kattava kahden vuoden takuu.
Huolto
BC Racing alustasarja on käytännössä ikuinen. Kaikki osat ovat vaihdettavissa toisistaan riippumatta ja ne ovat takuuajan ulkopuolellakin edullisia ostaa. Kaikki yleisimmät varaosat varastoidaan Suomessa.

