Eibach B12 Pro-Kit -alustasarja (E90-79-010-06-22) Seat, Skoda, VW
Tuotenumero: E90-79-010-06-22
Loppu toistaiseksi
Ilmoita kun tuotetta on saatavilla
Eibach + Bilstein – Tuloksena alustamarkkinoiden laadukkain sarja: B12 Pro-Kit
Soveltuvuudet
Seat – LEON ST (5F8)
  • Vuosimalli: 10.13 –
  • Moottori: 1.8 TSI, 2.0 TSI, 1.6 TDI, 2.0 TDI
  • Suurimmat sallitut akselimassat edessä / takana: 1075 / 1150
  • Madallus edessä / takana: 35 mm / 30 mm
  • Ei autoihin, joissa automaattinen ajokorkeudensäätö
  • Ei nelivetomalleihin
  • Vain autoihin, joissa etujousijalka 55 mm
  • Vain autoihin, joissa takana erillisjousitus
  • Vain tyyppiin G03, G04, G05, G06, G07, 0N4
  • Vuosimalli: 10.13 –
  • Moottori: 2.0 Cupra
  • Madallus edessä / takana: 15 mm / 10 mm
  • Ei nelivetomalleihin
Skoda – OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3)
  • Madallus edessä / takana: 30-40 mm / 30 mm
  • Moottori: 2.0 TSI RS, 2.0 TDI RS
  • Madallus edessä / takana: 20 mm / 10 mm
Skoda – OCTAVIA III COMBI / STATION WAGON (5E5)
Volkswagen – GOLF VII VARIANT (BA5, BV5)
  • Moottori: 1.8 TSI, 1.6 TDI, 2.0 TDI
  • Vain tyyppiin G02, 0N4
  • Moottori: 2.0 GTD
  • Madallus edessä / takana: 15 mm / 15 mm
  • Vain tyyppiin G02, 0N4
Volkswagen – GOLF SPORTSVAN (AM1, AN1)
  • Moottori: 1.4 TSI, 1.4 TSI Multi-Fuel, 1.6, 1.6 TDI, 2.0 TDI
Volkswagen – GOLF VIII VARIANT (CG5)
  • Moottori: 2.0 TSI, 2.0 TDI
  • Madallus edessä / takana: 30 mm / 30 mm
  • Ei autoihin, joissa sähköinen vaimennuksensäätö
  • Alkuperäisen kumilevyn sijasta voi käyttää paksumpia levyjä 5Q0 512 149 G (9mm) tai 8J0 512 149 (13 mm), autoissa joissa omamassaa nostavia varusteita